ЄС скерував в Україну досвідчених експертів для реформи системи держдопомоги

ЄС скерував в Україну досвідчених експертів для реформи системи держдопомоги Фото: Макс Левин

"На сьогодні в проєкті ЄС залучені 15 старших експертів, які працюють над змінами до закону про держдопомогу, розробкою критеріїв відповідності. І оскільки, я повторюю це знову і знову, держдопомога — це дуже складна і комплексна сфера, ми повинні були вибрати експертів, які б розуміли особливості держдопомоги в різних секторах економіки", — сказав керівник проєкту ЄС "Підтримка Антимонопольного комітету України у впровадженні правил державної допомоги" Штефан Сабау, повідомляє LB.ua. Об этом сообщает 0342ua.com со ссылкой на СМИ.

За його словами, найкраще для цих цілей підійшли представники країн колишнього Східного блоку.

"Вони відразу розуміють виклики, які стоять перед Україною", — сказав він.

"Перехід від централізованої моделі економіки до ринкової — це те, що відбувалося в Румунії (Сабау — громадянин цієї країни), це те, що відбувається в Україні. І ми повинні зрозуміти, що справжній ринок — це вільний ринок, конкурентний. Конкурентний ринок — це ринок з мінімальним втручанням держави, де учасники повинні вільно надавати товари та послуги найвищої якості за низькою ціною. Держава може втручатися тільки там, де ринок не може надати належних товарів і послуг, що в нашій термінології називається "ринковою невдачею". Тому в договорі про функціонування ЄС прописана загальна заборона на державну допомогу з очевидної причини, що це спотворює конкуренцію. Але оскільки всі розуміють, що досі залишаються ситуації, де необхідне втручання держави в економіку, держдопомога допускається під час виконання певних цілей і відповідно передбачених критеріїв", — сказав він.

Нагадаємо, що Девід Ліптон вважає, що Україна здатна завдяки реформам прискорити економічне зростання та здійснити перехід до західноєвропейських стандартів рівня життя.


Джерело статті: “https://ipress.ua/news/yes_skeruvav_v_ukrainu_dosvidchenyh_ekspertiv_dlya_reformy_systemy_derzhdopomogy_296637.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя